שכונות מקיימות

תמונה שולחן עגול 28.5
reshit school 4
20171129_155559 (2)
reshit school 5
20171129_155014 (2)
20171129_154624 (2)
1/1

קרית מנחם - שכונה מקיימת

 

במיזם משותף, קרן ירושלים ירוקה, בית ספר ראשית, החברה להגנת הטבע ומינהל קהילתי גנים חברו יחד כדי לחזק את האוכלוסיות החלשות של השכונה מחד, ולקדם יזמות לקיימות מאידך.

בשכונה מתגוררות משפחות יוצאות אתיופיה אשר ההכנה לקליטתן ולעירובן בקהילה הייתה בלתי מספקת, בלשון המעטה.

כאשר ילדיהם מקבלים את ההשכלה לה ההורים לא זכו, וכאשר ההורים מתקשים להביא פרנסה לבית, נוצר פער בין דורי, ואובדן של הסמכות ההורית. כתוצאה מכך ומהצורך האמיתי של הנערים להתפרנס, רבים מהם נופלים למצוקה של סמים וזנות, לצד צורות אחרות של ניצול ופשע מאורגן.

מתוך הבנה כי קיימות נשענת על שלוש רגליים: חברה, כלכלה וסביבה הקימו הגופים הנ"ל שולחן עגול לקיימות, אשר מפגיש דמויות מפתח בשכונה במטרה לקדם פרויקטים אשר יתנו מענה אמיתי לצרכי האוכלוסיות החלשות. 

שותפי השולחן העגול נפגשים אחת לחודשיים, ומסייעים אחד לשניה בהובלת פרויקטים בשכונה.

במסגרת פעילות השולחן העגול נעשו כבר מספר צעדים להעצמת הקהילה האתיופית ולחיבורים בין האוכלוסיות.

הגינה של הקהילה האתיופית בבית ההסתדרות קיבלה הכרה ברשת הגינות הקהילתיות העירונית, מערכת המים שלהם שודרגה, והם קיבלו ציוד גינון מהעירייה, ומחסן מקרן ירושלים ירוקה. בנוסף פעילות הגינה הקהילתית ברחוב הנורית נפגשות עם פעילי ופעילות הגינה בבית ההסתדרות. מפגשים מסוג זה בין האוכלוסיות לא היו מתרחשים קודם לכן. 

בשולחן העגול שותפים: קרן ירושלים ירוקה, בית ההסתדרות, המינהל הקהילתי, בית ספר ראשית, מועדון נוער האביבית, לשכת הרווחה, רכזת גינה קהילתית בוסתניה, החברה להגנת הטבע ותושבים פעילים.  

תמנע רז מרכזת את הפרוייקט.

לפרטים נוספים : 052-6433448