חינוך לקיימות

1/1

  אדנית מזון לכל חלון-  בבית ספר ראשית

זהו מיזם משותף של קרן ליסה ומורי פרידמן וקרן ירושלים ירוקה

 

מיזם זה נוגע באתגרי הליבה של קריית מנחם, שכונה מוחלשת מבחינה סוציו-אקונומית, אשר בה מתגוררים זה לצד זה עולים מחבר העמים ומאתיופיה וישראלים ותיקים, אשר נמשכים לשכונה בין היתר בגלל הרף הגבוה שמציב בית ספר ראשית.

קבוצה של תלמידים מובילים בבית הספר לומדים כיצד לגדל מזון בבית, והם בתורם מלמדים את שאר תלמידי בית הספר ואת משפחותיהם. בנוסף, כל משפחה בבית הספר מקבלת לביתה אדנית עם אדמה וצמחי תבלין או שתילי ירקות אשר גדלו בחממה של בית הספר, להמשך גידול ושימוש בביתם. פעילות זו מעצימה את התלמידים ואת משפחותיהם, וגם מחזקת את הקשרים של בית ספר ראשית בקהילת השכונה.

באמצעות פרויקט זה בית ספר ראשית מוביל את שכונת קרית מנחם לקראת החזון של "שכונה מקיימת ומאכילה", אשר לוקחת חלק פעיל בגידול פירות וירקות בתחומה, ומקדמת מעגל מזון מקומי. זהו צעד ראשון בתהליך אשר בתקווה בתוך מספר שנים יצמיח פרויקטים נוספים אשר יספקו מקומות תעסוקה בתחום של גידול מזון מקומי, אירוח וקייטרינג.

באמצעות דאגה לביטחון תזונתי והרגלי אכילה בריאה ומיזמים אשר תורמים לכלכלת השכונה, אנו רואים הזדמנות לא רק להעצים את האוכלוסיות השונות בשכונה אלא גם לחזק את הלכידות בקהילה. כתוצאה מהצלחת המיזם הזה בשנתיים הראשונות, הוחל בקיום השולחן העגול הכלל שכונתי בקרית מנחם

בנוסף לתהליך הלימוד על גידול מזון ביתי, הוסיפה קרן ירושלים ירוקה את פרויקט "דוקו אקטיביזם" של החברה להגנת הטבע, במסגרתו התלמידים לומדים כיצד לצלם ולביים סרטון תיעודי, בו הם משתפים בתהליך שעברו, וכך מפיצים אותו בשכונה.

תמנע רז מובילה את הפרויקט מטעם קרן ירושלים ירוקה.

לפרטים נוספים : 052-6433448

 ברוכים הבאים לקרן ירושלים ירוקה

קרן ירושלים ירוקה­­ פועלת לקידום קיימות סביבתית, חברתית וכלכלית בעיר ירושלים ובמרחב הסובב אותה, ע"י תמיכה במיזמים קהילתיים. הקרן עובדת עם מגוון הקהילות הירושלמיות, ופונה גם לאוהבי ירושלים ברחבי עולם. 

קיימות מגוון דרכים להצטרף אלינו ולתמוך בפעילות שלנו למען ירושלים נקייה, ירוקה ובריאה יותר.

Subscribe to Our Newsletter

עקבו אחרינו לעדכונים ואירועים

  • Facebook
  • Instagram

מוזמנים ליצור אתנו קשר על מנת להתנדב, להצטרף, או להתמחות אצלנו.

צרו קשר

טל: 050-3122022

דוא"ל: jerusalemgreenfund@gmail.com

©2020 Created by JGF Staff

Proudly created with Wix.com