חינוך לקיימות

Reshit School1
Reshit School2
reshit school 3
reshit school 1
reshit school 2
1/1

  אדנית מזון לכל חלון - בבית ספר ראשית

זהו מיזם משותף של קרן ליסה ומורי פרידמן וקרן ירושלים ירוקה

 

מיזם זה נוגע באתגרי הליבה של קריית מנחם, שכונה מוחלשת מבחינה סוציו-אקונומית, אשר בה מתגוררים זה לצד זה עולים מחבר העמים ומאתיופיה וישראלים ותיקים, אשר נמשכים לשכונה בין היתר בגלל הרף הגבוה שמציב בית ספר ראשית.

קבוצה של תלמידים מובילים בבית הספר לומדים כיצד לגדל מזון בבית, והם בתורם מלמדים את שאר תלמידי בית הספר ואת משפחותיהם. בנוסף, כל משפחה בבית הספר מקבלת לביתה אדנית עם אדמה וצמחי תבלין או שתילי ירקות אשר גדלו בחממה של בית הספר, להמשך גידול ושימוש בביתם. פעילות זו מעצימה את התלמידים ואת משפחותיהם, וגם מחזקת את הקשרים של בית ספר ראשית בקהילת השכונה.

באמצעות פרויקט זה בית ספר ראשית מוביל את שכונת קרית מנחם לקראת החזון של "שכונה מקיימת ומאכילה", אשר לוקחת חלק פעיל בגידול פירות וירקות בתחומה, ומקדמת מעגל מזון מקומי. זהו צעד ראשון בתהליך אשר בתקווה בתוך מספר שנים יצמיח פרויקטים נוספים אשר יספקו מקומות תעסוקה בתחום של גידול מזון מקומי, אירוח וקייטרינג.

באמצעות דאגה לביטחון תזונתי והרגלי אכילה בריאה ומיזמים אשר תורמים לכלכלת השכונה, אנו רואים הזדמנות לא רק להעצים את האוכלוסיות השונות בשכונה אלא גם לחזק את הלכידות בקהילה. כתוצאה מהצלחת המיזם הזה בשנתיים הראשונות, הוחל בקיום השולחן העגול הכלל שכונתי בקרית מנחם

בנוסף לתהליך הלימוד על גידול מזון ביתי, הוסיפה קרן ירושלים ירוקה את פרויקט "דוקו אקטיביזם" של החברה להגנת הטבע, במסגרתו התלמידים לומדים כיצד לצלם ולביים סרטון תיעודי, בו הם משתפים בתהליך שעברו, וכך מפיצים אותו בשכונה.

תמנע רז מובילה את הפרויקט מטעם קרן ירושלים ירוקה.

לפרטים נוספים : 052-6433448